BREAKING NEWS

“Është koha për të qenë trima, është koha për të luftuar”, Yuri Kim paralajmëron ndryshimin e madh, ja çfarë thotë për arrestimin e ‘peshqve të mëdhenj’

“Është koha për të qenë trima, është
x

Politike

NATO zbarkon në Tiranë pas propozimit të ministres Olta Xhaçka

NATO zbarkon në Tiranë pas propozimit të ministres Olta

NATO ka pranuar ftesën e ministres Olta Xhaçka për  të mbajtur në Shqipëri Ministerialin e Mbrojtjes.

Ministeriali i Mbrojtjes zhvendoset pas shumë dekadash nga Brukseli, në qershor në Tiranë, saktësisht në 17 dhe 18 qershor. Ministeriali i Mbrojtjes në qershor, për herë të parë në rajon, Tirana kryeqendër e sigurisë për dy ditë

“Vlerësim dhe përgjegjësi. Shqipëria faktor stabiliteti dhe lider në rajon”, u shpreh Xhaçka.

Xhaçka falenderoi aleatët e NATO-s për mbështetjen më 26 Nëntor. Ministrja Xhaçka takoi Sekretarin Amerikan të Mbrojtjes, Mark Esper

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mbështetësi kryesor i Forcave të Armatosura Shqiptare. Mbrojtja, prioriteti kryesor për Shtetet e Bashkuara të Amerikës.”