BREAKING NEWS

Atentat në orët e para të mëngjesit/ Vdes në spital personi që u qëllua me silenciator dhe u gjet i shtrirë në mes të rrugës pranë Piramidës

Atentat në orët e para të mëngjesit/ Vdes në spital
x

Politike

Ndalimi i kandidimit nga KQZ / Albin Kurti jep mesazhin e fortë

Ndalimi i kandidimit nga KQZ / Albin Kurti jep mesazhin e fortë

Kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti është shprehur i bindur se do të kandidojë në zgjedhje pasi Lëvizja Vetëvendosje tashmë e ka dorëzuar listën e 14 shkurtit.

Kurti deklaroi se ai respekton me përpikmëri Kushtetutën dhe ligjet, teksa theksoi se ato mbrojnë të drejtat e të gjithëve dhe secili.

“Ne kemi dorëzuar listën tonë ashtu siç është kërkuar dhe ajo është lista jonë. Para një viti ka qenë në Kosovë ish-ambasadori Grenell, për një darkë me ish-Presidentin, por ai është viti i kaluar, mendoj se institucionet e shtetit duhet të apdejtohen, në rrethanat e reja ku jemi në prag të zgjedhjeve të 14 shkurtit, zgjedhje këto që kanë ngjallur një entuziazëm të paparë për pjesëmarrje masive të qytetarëve.

Jam bartës liste i cili i respekton me përpikëri Kushtetutën dhe ligjet të cilët mbrojnë të drejtat e të gjithë neve dhe secilit prej nesh”, ka deklaruar Kurti.

Më të lexuarat