Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndalimi i Shullazit, reagon Tahiri: Çfarë degradimi moral, politik, logjik! Rama s’ka ndërhyrë në zgjedhjet universitare

Ndalimi i Shullazit, reagon Tahiri: Çfarë degradimi moral, politik, logjik! Rama s’ka ndërhyrë në zgjedhjet universitare

Postuar: 17/04/2016 - 15:11

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në emër të qeverisë ka reaguar në lidhje me akuzat që i janë bërë se nëpërmjet Emiljano Shullazit kanë kërcënuar kandidatin për rektor në Universitetin e Tiranës, Mynyr Koni. Në një postim në rrjetin social FB, Tahiri sqaron se nuk kanë ndërhyrë në garën për zgjedhjet universitare.
 
Tahiri në FB: Policia kryen arrestime, Saliu me Lulin thone qe nderkombetaret paskan urdheruar Edi Ramen qe ta beje kete, pasi po sipas Saliut dhe Lulit ai e perdori te arrestuarin kryesor per te kercenuar kandidatin per rektor! Cfare degradimi moral, politik, logjik!Edi Rama dhe PS nuk kane nderhyre asnje cast dhe ne favor te askujt ne garen e zgjedhjeve universitare. Keto qe po zhvillohen jane te parat zgjedhje te lira nga ndikimi i qeverise qe jane zhvilluar ndonjehere ne universitete.
 
Duke iu referuar ndalimit të Shullazit, Tahiri thekson se në këtë qeveri nuk ka asnjë mbi ligjin, duke theksuar se Basha dhe Berisha i akuzojnë për gjëra që sipas Tahirit i kanë bërë vetë kur ishin në pushtet.
 
Tahiri në FB: Ndersa Policia e Shtetit provoi edhe njehere se nen kete qeveri s’ka asnje te mbrojtur nga ligji, asnje mbi ligjin.Sot na akuzojne per te njejtat gjera qe i benin vete kur ishin ne qeveri.Ne kete vend, per dy dekada, ka vetem nje njeri e nje parti qe ka nxitur, perkrahur e mbrojtur boten e krimit, e po keta kane goje sot te akuzojne ne.Prandaj Saliu dhe Luli sot meritojne vetem fjalen e urte popullore qente le te lehin karvani ecen perpara!
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj