BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Politike

Ndarja nga jeta e mjekut Arjan Pushi, vjen reagimi i parë nga Berisha

Ndarja nga jeta e mjekut Arjan Pushi, vjen reagimi i parë nga Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për ndarjen nga jeta të doktor Arjan Pushi, i cili humbi betejën me koronavirusin.

Postimi i Berishës:

Nderim per mjekun dhe humanistin e shquar Arjan Pushi!

Miq, Profesor Dr Arjan Pushi, njeri nga pedagoget, studiuesit, sherbetoret, humanistet me te perkushtuar te studenteve dhe te semureve ne mjeksine tone ra ne krye te detyres, matir i misionit fisnik te mjekut tek mjekonte te semuret e tij.

Ndarja nga jeta, renia ne krye te misionit te tij e prof dr Arjan Pushit eshte nje humbje e vertet per mjeksine tone, per familjen, miqte, te afermit dhe mbare shoqerine tone.

Duke u perulur me nderim dhe mirenjohje te thelle para bashkepunimit tone te frytshem qe kemi patur, vepres, kujtimit te pavdekshem te Prof Dr Arjan Pushit, i shpreh familjes se tij te nderuar ngushellimet e mia me te ndjera dhe i lutem Zotit qe shpirti i mire i Arjanit te dashur te gjeje paqen e merituar. Amin!! sb

Më të lexuarat