Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ndërhyjnë ndërkombëtarët, me 1 korrik marrëveshje mes PD dhe PS"

Postuar: 26/06/2019 - 23:56

I ftuar në emisionin "Arena" deputeti Lefter Maliqi tha se me datën 1 korrik PS dhe PD do të arrijnë një marrëveshje me ndërhyrjen e ndërkombëtarëve.

Maliqi: Data 30 qershor do të jetë ditë e zezë e politikës shqiptare dhe e mazhorancës kryesisht. Me datën 1 do të jetë ditë e bardhë, pasi do të ketë një marrëveshje, një ndërhyrje të ndërkombëtarëve për shkak të kësaj që them unë që me 30 qershor nuk quhen zgjedhje të rregullta dhe nuk mund të bëhen. Dhe po ta shikoni edhe veprimin e presidentit së fundmi, i ka bërë ftesë edhe zotit Rama edhe zotit Basha, Rama e ka refuzuar, Basha e ka pranuar, kjo tregon që zoti. Meta, përsëri ia lë dopjo gjashtën kësaj politike, unë i thirra, nesër kur palët të akuzojnë njëra-tjetrën, ai thotë unë e bëra timen.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 11:17

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta deklaroi sot se nëse nuk bëhen zgjedhjet më 13 Tetor nuk do të hapen negociatat me BE-në

Postuar: 18/07/2019 - 11:08

Deputeti i opozitës së Re Andi Përmeti deklaroi se ligji për arsimin e lartë nuk duhet të anulohe

Postuar: 18/07/2019 - 11:03

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një komenti në rrjet, ka reaguar lidhur me verifi

Postuar: 18/07/2019 - 10:55

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë 8 n

Postuar: 18/07/2019 - 10:47

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti gjatë fjalës së tij në parlament deklaroi se vendosja

Postuar: 18/07/2019 - 10:34

Deputeti i opozitës së re Andi Përmeti i cili sot ka thirrur në interpelancë ministren e Arsimit

Postuar: 18/07/2019 - 10:31

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ka kërkuar nga kolegët deputetë që sot të mos miratohet pr