Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndërkombëtarët mbledhje urgjente në selinë e OSBE në Tiranë, ja çfarë do të vendosin

Postuar: 24/06/2019 - 23:30

 Rruga për mbajtjen e zgjedhjeve të 30 qershorit, tashmë është hapur me vendimin e Kolegjit Zgjedhor, megjithatë kriza politike në vend jo vetëm është thelluar, por lëvizjet e radhës të opozitës pritet të bëhen edhe më të ashpra.

Përveç se kundër dhunës, flitet se tashmë ata kanë marrë vendimin jo vetëm në favor të mbajtjes së zgjedhjeve vendore, por edhe një nismë të re, që do të ulte palët në tryezë për zgjidhjen e krizës politike.

“Realstory” raporton se nisma për zgjidhjen e krizës politike në vend, do të fillojë pasi të mbahen zgjedhjet e 30 qershorit.

“Nisma, duket ka mbështetjen e OSBE dhe të Kuintit, pra edhe të Gjermanisë, Britanisë dhe Italisë. Të gjithë këta përfaqësues pritet të mblidhen mëngjesin e të martës  në selinë e OSBE në Tiranë. Me një mungesë të madhe:  Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 13:59

Kryetari i PD, Lulzim Basha është shprehur sot nga Kukësi se me të ardhur në pushtet do të heqë traun e rrugës së Kombit.

Postuar: 23/07/2019 - 13:33

Deputeti socialist Sadi Vorpsi i ftuar në emisionin “KafeIN”, gjatë një interviste me

Postuar: 23/07/2019 - 13:19

Ish-deputeti Endrit Braimllari, Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së, akuzoi Kryeministrin Edi Rama s

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut pë

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë