BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Politike

Ndërkombëtarët shtojnë presionin për një marrëveshje / Arta Dade flet për pazare të fshehta

Ndërkombëtarët shtojnë presionin për një

Në Shqipëri bisedimet mes palëve politike për reformën zgjedhore u zhvilluan sot me praninë e ambasadores amerikane Yuri Kim, atij të Bashkimit europian Luigi Soreca, ambasadorit britanik e përfaqësuesve të OSBE-së.

Për ish-deputeten e PS-së Arta Dade reforma zgjedhore nuk ka pse lihet në momentin e fundit, pasi do të kesh ato kompromiset ose pazaret.

“Reforma nuk ka pasi lihet në momentin e fundit dhe në momentin e fundit nuk ke çfarë të prodhosh, pasi do të kesh ato kompromiset ose pazaret, ose do të bëhen në këmbë dhe reforma do të ketë defekt kur ky kod të zbatohet”, tha Dade për Ora News.