BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Politike

Ndërron jetë ish-ministri i PD, Astit Patozi reagon për lajmin e trishtë: Shqipëria humbi sot një politikan dinjitoz

Ndërron jetë ish-ministri i PD, Astit Patozi reagon për lajmin e

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar për lajmin e trishtë të vdekjes së ish-deputetit të PD-së, Bashkim Kopliku.

Patozi thotë se nuk e ka takuar asnjëherë pasi kur ai ishte gazetar, Kopliku ishte në politikë, por e kujton për angazhimin e vazhdueshëm atdhetar dhe qytetar.

Patozi shprehet se jo gjithnjë ka qenë dakord me bindjet e tij, por i sigurtë dhe i pikëlluar, thotë se “Shqipëria humbi sot një burrë të përkushtuar dhe një politikan dinjitoz, nga ata, që përherë e më tepër në këtë vend, fatkeqësisht, po konsiderohen si racë në zhdukje”.