Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndikimi rus në Shqipëri/ Fatmir Mediu e thotë troç: Është në krye të ...

Postuar: 14/03/2019 - 22:45

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ‘Real Story’ ka diskuar për ndikimin rus në Shqipëri.

Në një moment, teksa po flisnin për ndikimin e Rusisë në Kosovë, Mediu ka nisur një debat me gazetarin Frrok Çupi dhe ka thënë mendimin e tij troç. Sipas Mediut, lideri rus Putini është në krye të vendit, të qeverisë.

‘Rusinë në Kosovë sot po e fut cështja e kufirit. Sot Serbia ështa i vetmi vend që merr  mbështetje me armë nga Rusia. Ka dhe një gjë që Rusia nuk është e shkëputur nga Ballkani. Sot ka një aleancë tjetër mes Rusisë-Kinës-Iranit . Do ta dish mendimin tim troç? (I drejtohet Çupit) Putinin e ke në krye të qeverisë shqiptare. E ke në drejtimin, në sjelljen, në korrupsionin, në gjithçka. Vetëm perëndimor nuk është', tha Mediu. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupit Demokrat Parlamentar ku përmes një statusi në 'Facebook', shprehet se mban akoma detyrën.

Postuar: 14/10/2019 - 19:04

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi t

Postuar: 14/10/2019 - 18:56

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë

Postuar: 14/10/2019 - 18:45

Katër shtete të tjera të BE-së kanë dhënë aprovimin që të haapen negociatat me Shqipërinë.

Postuar: 14/10/2019 - 18:43

Pas njoftimit në rrjetet sociale të Korab Litës se ditën e sotme është përzgjedhur në krye të gru

Postuar: 14/10/2019 - 17:56

Ish-deputeti LSI Petrit Vasili ka publikuar një dokument nga raporti i “Venecias”.