BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Politike

Ndodh incidenti i papritur në takimin elektoral të Lulzim Bashës, shihni çfarë i bën truproja i tij kandidates për deputete të PD-së (VIDEO)

Ndodh incidenti i papritur në takimin elektoral të Lulzim Bashës,

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka nisur sot turin e tij elektoral në qarkun e Sarandës. Sikurse edhe në qytete e tjera, edhe në këtë zonë Basha është pritur nga turma e simpatizantëve të PD-së.

“Mirë se erdhe kryeministri ynë”, brohorisnin simpatizantët e PD që e kishin rrethuar me flamuj.

Mirëpo në një moment Basha shkëputet para turmës dhe truproja i tij mbetet mbrapa bashkë me kandidatët për deputetë, Ina Zhupën. Këtu, truproja niset “me të shpejt” dhe shtyn nga mbrapa Ina Zhupën, që kjo e fundit të jetë krah Bashës, e vet ai të jetë pas kreut të PD.

Dje, u regjistrua një skenë e ngjashme po ashtu. Lulzim Basha ishte në Kombinat dhe teksa zbriste nga pallati, truproja i mbante dorën mbi kokë që të mos goditej në bordurën sipër. Një qytetar dhe mbështetës i PD që ishte aty, e preku Bashën nga koka po ashtu.

Mirëpo ashtu si sot, edhe dje truproja i kreut të PD bëri një reagim që e shtangu qytetarin. “Hiqe dorën more, mos prek më me dorë mor burrë”, iu drejtua truproja qytetarit.