BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë", profesori i sëmundjeve infektive jep lajmin që po e prisnim të gjithë: Pandemisë Covid-19 që pushtoi botën, po i vjen fundi! Ja pse nuk do të ketë valë të tretë

"Ndodh për herë të parë", profesori i
x

Politike

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Bushati ‘ia pret shkurt’ Metës: Do ti kalojmë ditën e enjte!

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Bushati ‘ia pret shkurt’

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta për të dërguar ligjin për ndryshimet në Kodin Zgjedhor në Komisionin e Venecias.

Bushati tha se ligjin do ta votojnë ditën e enjte dhe se nuk do të presin opinionet e Komisionit të Venecias.

“Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ishin një proces që duhej përshëndetur nga të dyja palët. U bënë dhe ndryshimet kushtetuese dhe është përshëndetur dhe nga SHBA. Ligji do të kalojë ditën e enjte.”- tha Bushati.

Depueti shtoi se opinioni i Venecias është vetëm orientues dhe pse presidenti është vendosur në rolin e kryeopozitarit.

‘Opinioni i Venecias është orientues. Ka kohë që presidenti është kryeopozitar i këtij vendi, ka kaluar përtej.’

 

Më të lexuarat