Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndryshimet në qeveri, Fino kundër: Shpresoj që ministri tjetër të jetë në lartësinë e Naços. Peza: Ka gjithmonë nevojë për impulse të reja

 Ndryshimet në qeveri, Fino kundër: Shpresoj që ministri tjetër të jetë në lartësinë e Naços. Peza: Ka gjithmonë nevojë për impulse të reja

Postuar: 10/11/2015 - 12:16

Deputeti socialist, Bashkim Fino, është shprehur sot kundër ndryshimeve në qeveri.
 
Duke iu referuar ndryshimit më të fundit, në Ministrinë e Drejtësisë, Fino ka vlerësuar ish-ministrin Nasip Naço, duke u shprehur se shpreson që edhe pasardhësi i tij të jetë në të njëjtën lartësi.
 
"Unë jam kundër ndryshimeve në qeveri. Është mendimi im personal. E vlerësoj zotin Naço për punën, si dhe për dorëheqjen e tij. Shpresoj që ministri tjetër të jetë në lartësinë e Naços. Unë nuk jam nga ata që mendoj që kryetari i LSI i imponohet kryeministrit. Ata janë dy partnerë që kanë kontratë të përbashkët për të qeverisur", ka thënë socialisti Fino. 
 
Nga ana tjetër, socialisti Alfred Peza është shprehur pro ndryshimeve në qeveri, duke theksuar se "ka gjithmonë nevojë për impulse të reja".
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 16:27

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka përshëndetur zgjedhjen e Olsian Çelës si kryeprokurori i ri i vendit me anë të një statusi në Twitter.

Postuar: 05/12/2019 - 16:19

Mazhoranca votoi kandidaturën e Olsian Çelës si kryeprokurorin e ri të vendit.Por për ish-kryepro

Postuar: 05/12/2019 - 16:09

Kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në zyrën e tij, inxhinieren Luljeta Bozo, të cilës i kërkoi

Postuar: 05/12/2019 - 15:36

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Lezhë.

Postuar: 05/12/2019 - 15:35

Nga foltorja e Kuvendit Rama shpalosi para deputetëve edhe njëherë planin si do të bëhen lagjet e

Postuar: 05/12/2019 - 15:24

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, Edi Rama u ndal edhe tek rastet e  vjedhjes së ndihm