BREAKING NEWS

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të ardhmen e “frikshme”

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x

Politike

“Ndryshoi politikën!”/ Erion Braçe publikon pamjet dhe kujton vrasjen e gjyqtarit të njohur: Pendimi dhe dëshmitë ishin instrumenti i tij kundër mafias, Shqipëria po e njeh tani

“Ndryshoi politikën!”/ Erion Braçe publikon pamjet dhe

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka kujtuar gjyqtarin e njohur italian që sot bëhen 30 vite nga vdekja e Giovanni Falcone-s. Sipas Braçes ky i fundit është gjyqtari italian që sfidoi mafian për shumë vite, por në fund u vra nga ata që i kundërshtoi gjithë jetën.

Braçe shkruan se ai ndryshoi Italinë dhe politikën në betejën kundër mafias. Sipas tij, thyerja e mafiozëve, pendimi dhe dëshmitë ishin instrumenti i tij kundër mafias, ndërkohë që Shqipëria këto instrumente po i njeh tani.

Braçe i referohet pendimit dhe dëshmive të fundit të Nuredin Dumanit dhe Henrik GHoxhajt, të cilët pasi u arrestuan kanë treguar për disa nga vrasjet më të bujshme që kanë ndodhur në vitet e fundit, duke nxjerrë edhe emrat e bashkëpunëtorëve.

Postimi i Erion Braçes:

GIOVANI FALCONE,

VDIQ KESHTU, PREJ TERRORIT,

NJE DITE SI KJO, 30 VITE ME PARE!

Por nuk ka rendesi si vdes;

E RENDESISHME ESHTE TE KESH QENE NE KRAHUN E DUHUR!

Giovani Falcone ndryshoi Italine,

betejen e saj kunder MAFIAS!

Ndryshoi eshte POLITIKEN!

Por Giovani Falcone ndryshoi edhe betejen e cdokujt ndaj MAFIAS!

Thyerja e mafiozeve, PENDIMI DHE DESHMITE, ishin instrumenti i tij kunder kultures se MAFIAS, ADN-se se saj!

SHQIPERIA PO E NJEH TANI;

Per te ndryshuar betejen e saj kunder krimit te organizuar!

Më të lexuarat