BREAKING NEWS

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon studimin: Vdekshmëria e koronavirusit është krahasuar me vdekshmërinë që sjell një aksident automobilistik. Lajmi i mirë është që…

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon
x

Politike

“Ne i izolojmë brenda 48 orëve”, Manastirliu publikon fotot dhe jep mesazhin e fortë

“Ne i izolojmë brenda 48 orëve”, Manastirliu publikon

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën të ditur se 90% e rasteve të dyshuara si të infektuara me COVID-19 izolohen brenda 48 orëve.

“#COVID19
Mbi 90% e rasteve të dyshuara izolohen brenda 48 orëve.

Kjo ndodh sepse ekipi i epidemiologëve por edhe të gjithë strukturat e gjurmimit dhe hetimit epidemiologjik, prej 4 muajsh, pa u ndalur, ditë natë po bëjnë një punë të jashtëzakonëahme në terren.

T’i ndihmojmë së bashku, me kujdes për respektimin e distancës, vendosjen e maskës dhe higjienën personale dhe kolektive, për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm.

#Bashkë kundër #COVID19”, shkruan Manastirliu.

Më të lexuarat