Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Në janar të këtij viti i hynë hajdutët në shtëpi? Çfarë kanë vjedhur në banesën e ministres?”/ Reagon Paloka: Pse i duhet Elisës një mandat i tretë?

Postuar: 09/11/2019 - 15:40

Përmes një statusi në facebook, numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka reagon mbi deklaratat e bëra sot nga Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me parlamentin Elisa Spiropali se PS do të fitojë edhe në mandatin e tretë qeverisës. Ndërsa shtron pyetjen se ‘përse i duhet Elisës një mandat i tretë’, Paloka zbulon sakaq edhe ngjarjen e ndodhur në fillim të këtij viti, në banesën e ministres.

“Pse i duhet Elisës një mandat i tretë? Mos vallë sepse në janar të ketij viti i hynë hajdutët në shtëpi? Po në se i vodhën shtëpinë, pse nuk ka një denoncim zyrtar në polici ?!! Cfarë kanë vjedhur hajdutët në shtëpinë e ministres së Ramës , ish-drejtoreshë e doganave, që nuk e lejon të bëj denoncim në polici ?!! Prandaj i duhet një mandat i tretë , që të “kompensoj humbjet” dhe të barazohet prapë me kolegët ?” shkruan Paloka.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 17:00

Kandidati për Komisioner i Fqinjësisë së mirë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, shpalosi planet e tij për Ballkanin Perëndimor në Komisionin për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian.

Postuar: 14/11/2019 - 16:43

Deputeti Lefter Maliqi u shpreh se votimi i dy emrave të Kushtetueses ishte një marrëveshje mes m

Postuar: 14/11/2019 - 16:40

Marsida Xhaferllari, e dekretuar si gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese, ka reaguar pas vendimit të

Postuar: 14/11/2019 - 16:25

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar pas betimit të anëtares së re Gjykatës Kushtetuese

Postuar: 14/11/2019 - 16:22

Deputeti Lefter Maliqi tha se zgjedhjet e parakohshme janë e vetmja zgjidhje që i duhet Shqipër

Postuar: 14/11/2019 - 16:10

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi prej disa ditësh ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku

Postuar: 14/11/2019 - 15:59

Prokuroria dhe policia vijojnë kërkimet për Agim Kajmakun ish-kreun e Bashkisë së Vorës, i cili a