BREAKING NEWS

Nuk gjen qetësi toka, 3 lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti në Korçë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Nuk gjen qetësi toka, 3 lëkundje të njëpasnjëshme
x

Politike

“Ne jemi bashkëfajtorë”, Rudina Hajdari nuk përmbahet, reagon ashpër pas vrasjes së dy grave brenda 24 orëve në vend

“Ne jemi bashkëfajtorë”, Rudina Hajdari nuk

Pas dy ngjarjeve të rënda në vend ku brenda 24 orëve u vranë dy gra nga burrat në Rrëshen dhe Durrës, një reagim i ashpër ka ardhur edhe nga deputetja Rudina Hajdari.

Përmes një postimi në Twitter ajo shkruan: “E rëndë të dëgjosh se 2 gra janë vranë në dy ditë. Krimet familjare, vrasjet ndaj grave dhe nënave, janë vrasje të vetë shoqërisë. Të denoncojmë këto akte barbare dhe të detyrojmë shtetin të marrë masa të rrepta për raste të tilla.Për aq kohë sa burrat ushtrojnë dhunë tek gratë e tyre, nënat e tyre, motrat e tyre, ligjet janë pavlerë sepse nuk zbatohen. Për sa kohë ne nuk reagojmë si institucione, si ligjvënës, si OJQ, si media dhe si shoqëri, ne jemi bashkëfajtorë në forcimin e këtij mentaliteti.”

“Ne jemi bashkëfajtorë”, Rudina Hajdari nuk