BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

“Në Kamzë kanë ndodhur çudira”/ Sekretari për çështje zgjedhore në PD zbulon skemën si janë vjedhur votat: Kanë futur duart operatorët dhe...

“Në Kamzë kanë ndodhur çudira”/ Sekretari

Ivi Kaso, sekretar për çështje zgjedhore në PD ka treguar në emisionin “Log.” si janë vjedhur votat në Kamzë, aty ku votimi dhe numërimi u bë në mënyrë elektronike.

Kaso u shpreh se kanë prova që tregojnë se në vend të qytetarëve kanë votuar operatorët, të cilët sic thotë ai duhet të dërgohen për ndjekje penale dhe të tregojnë kush i ka paguar për këtë.

Sipas tij, këta persona jo vetëm kanë futur duart dhe kanë asistuar, por edhe kanë përdorur karta identiteti të personave të tjerë.

“Në Kamzë kanë ndodhur gjera të tillë që vërtetojnë që gjithçka ka qenë, por një proces zgjedhor nuk ka qenë. Qytetarë kanë vajtur, por ka votuar operatori. Çudira nga më të ndryshimet.

Kemi patur mundësi të shohim deri sot në mëngjes rreth gjysmën ose diçka më shumë të qendrave të votimit dhe nuk kishte një QV që të kishte pasur një proces normal. Në shumicën e tyre kanë votuar operatorët, stafi që është marrë në punë nga KQZ.

Jo vetëm kanë futur duart dhe kanë asistuar njerëzit për të votuar, por kanë votuar fizikisht me emër. Marrin karta identiteti nga komisioni, që është aty dhe nuk bën asgjë që është paguar për të qenë aty. Merr 10 karta operatori dhe shkon voto, rri gjysmë ore hedh 10 vota, shkon më vonë hedh vota të tjera.

Është shkak i mjaftueshëm për të kërkuar pavlefshmëri dhe për të çuar për ndjekje penale që nga operatori, komisionerët dhe vëzhguesit duke i dhënë dënime të rëndë për ti detyruar ata të tregojnë se kush i ka paguar ose kush i ka detyruar që të bëjnë këtë.