Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Në kulmin e krizës politike, 'përplasje' live mes Ramës dhe Metës, zbuloni çfarë ndodhi sot në Kosovë (FOTO)

Postuar: 12/06/2019 - 12:21

Në kulmin e krizës politike në Shqipëri, ku tensionet janë shtuar tashmë mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama edhe përmes retorikave në distancë, dy liderët sot janë shfaqur krah njëri-tjetrit.
 
Ata janë ftuar të marrin pjesë në ceremoninë e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të 20-vjetorit të hyrjes së Kosovës në NATO.
 
Siç duket edhe nga foto, ata janë ulur në karriget e para të aktivitetit, me personalitete të shquara pjesëmarrëse si ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright, ish-komandanti i NATO-s gjenerali Wesley Clark e të tjera personalitete nga vendi dhe bota.
 
Ajo që ra në sy është mimika e secilit prej tyre
 
Kujtojmë se tensioni mes kryeministrit dhe presidentit shqiptar nisi që kur Meta zhdekretoi datën e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, ndërsa mazhoranca e cilëson atë si vendim ‘nul’, si dhe nesër në Parlament ka kërkuar të diskutojë një mocion me debat për shkarkimin e presidentit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardian Dvorani.

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj