BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x

Politike

“Në Kuvend do të ketë përplasje”, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD zbulon arsyen e vërtetë pse Basha zëvendësoi Alfred Rushajn me Alibeajn

“Në Kuvend do të ketë përplasje”, anëtari i

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Besart Logu ka folur lidhur me ndryshimet e bëra në strukturën drejtuese të PD ku së fundmi, Enkelejd Alibeaj u emërua në postin e kreut të grupit parlamentar duke zëvendësuar Alfred Rushajn dhe Agron Gjekmarkaj u emërua nënkryetar i PD dhe nënkryetar i Kuvendit.

I pyetur përse ishin kryer këto lëvizje, Logu u shpreh se ishin ndryshime të nevojshme për t’u përballur me situatën që e priste PD-në në vazhdim. Ai tha se me prezencën në Kuvend të disa prej deputetëve të foltores do të duhej një person më me eksperiencë për të menaxhuar situatën, në këtë rast Alibeaj.

“Na u komunikua në mbledhjen e fundit të Këshillit Kombëtar, në dijeninë time nuk ka shkarkime. Ka një marrëveshje mes Bashës dhe Rushajt. Në dijeninë time do vazhdojë të jetë aktiv në politikë edhe pse ka këto problemet shëndetësore. Me futjen e foltores në parlament do kemi përplasje dhe kam përshtypjen se do duhet një person më me eksperiencë për të menaxhuar situatën prandaj është zgjedhur Enkelejd Alibeaj në krye të grupit parlamentar”, tha Logu për Fax News.

Më të lexuarat