BREAKING NEWS

ZYRTARE/ Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së

ZYRTARE/ Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së
x

Politike

Në mega-operacionin me 37 të arrestuar të përfshirë edhe pushtetarë, reagon ambasadori i BE dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Aksion brilant!

Në mega-operacionin me 37 të arrestuar të përfshirë

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca nëpërmjet një postimi në Twitter ka reaguar për finalizimin e super-operacionit ku ranë në pranga 37 persona.

"Aksion brilant kundër trafikimit ndërkombëtar të drogës kryer nga prokuroria dhe policia italiane e SPAK-u dhe policia e shtetit shqiptar, me mbështetjen e organizatës europiane për trafikimin e drograve. Lufta kundër krimit të organizuar është prioriteti i Bashkimit Europian dhe Shqipërinë në rrugën e saj drejt Unionit.", shkruan Soreca.

Më të lexuarat