BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Politike

“Ne nuk do të ndalemi për asnjë moment”, Manastirliu del me lajmin fantastik

“Ne nuk do të ndalemi për asnjë moment”, Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka nxjerr grafikët që tregojnë një krahasim të ritmeve të vaksinimit të popullatës mes Shqipërisë, vendeve të rajonit dhe vendeve të BE. Sipas grafikut të publikuar nga Manastirliu, vendi ynë ka një rritje të ritmit të vaksinimit në krahasim me vendet e rajonit.

Postimi i Manastirliut

Mirëmëngjes

Grafikët tregojnë një krahasim të ritmeve të vaksinimit të popullatës mes Shqipërisë, vendeve të rajonit dhe vendeve të BE.

Ne nuk do të ndalemi për asnjë moment në fushatën tonë të vaksinimit masiv, deri kur të realizojmë planin tonë: gjysmë milioni shqiptarë brenda majit, e gjithë popullata brenda pranverës së vitit të ardhshëm.

#ShqipëriaBuzëqesh

*Burimi: Our Ëorld in Data

“Ne nuk do të ndalemi për asnjë moment”, Manastirliu