BREAKING NEWS

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos heqjen e koalicioneve, Basha dhe amerikanët lënë në baltë presidentin

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos
x

Politike

“Në orën 17:00 te Drejtoria e Policisë”, PD merr vendimin urgjent

“Në orën 17:00 te Drejtoria e Policisë”, PD merr

Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme dhunën e ushtruar nga strukturat shtetërore ndaj zëdhënses së PD, Ina Zhupa dhe kreut të FRPD-së Belind Këlliçi.

Konfrontimi me punonjësit e landfillit ka bërë që Këlliçi dhe Zhupa t’i drejtohen Policisë së Tiranës për të bërë kallëzim, pasi janë shantazhuar dhe kërcënuar kur tentuan të bënin një denoncim në mbrojtje të interesit publik.

“Ne oren 17:00 perfaqesuesit e PD Belind Kellici dhe Ina Zhupa do te jene tek Drejtoria e Policise Tirane ku do te bejne kallzim ne zbatim te Nenit 281 e ne vijim, te Kodit te Procedures Penale, per shantazhimin dhe kercenimin, ndaj denoncimit ne mbrojtje te interesit publik ne "Landfillin e Sharres"

Më të lexuarat