BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Politike

"Në PD ka rënë dhëmbi i vjetër dhe po del i riu!"/ Lorenc Vangjeli zbulon emrin e demokratit që duhet të përfaqësojë Partinë Demokratike: Kaq sa ka rënë "piaca" këtu, pse të mos jetë...?!

"Në PD ka rënë dhëmbi i vjetër dhe po del i

Lorenc Vangjeli ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, ku është diskutuar për opozitën dhe Enkelejd Alibeajn, që sillet si drejtues i Partisë Demokratike. 

Vangjeli tha se nuk sheh ndonjë arsye se përse Alibeaj të mos përfaqësojë PD-në, sepse në Shqipëri kaq sa ka rënë "piaca", nuk ka ndonjë habi.

"Mendoj se Alibeaj është shfaqje e një fakti të katërfishtë. Është njeriu i duhur, në vendin e duhur, në kohën e gabuar dhe me mjete të gabuara.

Është si një proces rënie dhe mbirje dhëmbi. Del dhëmbi i vjetër dhe dhëmbi i ri… Në një kohë normale, Alibeaj do të ishte një portret normal në politikën shqiptare. Ndoshta PD-ja, do të ishte peshë e rëndë për shpatullat e tij, por me aq sa ka rënë piaca në Shqipëri, për Alibeajn, pse jo ai?

Madje, duke patur parasysh se çfarë fati kishte PD në këto tetë vjet, cilin kishte për kapiten, më keq se çfarë u drejtua nuk mund të drejtohet nga askush.

Ndryshe nga Basha ka një kartë që i jep epërsi, nuk ka gafat dhe mëkatet e Bashës.

Shfaqja që po shohim për Presidentin, është shfaqje. Nuk ka të bëjë vetëm me tekstin. Zoti Alibeaj, në bindjen time, nuk po lufton për të zgjedhur presidentin por po tenton të rizgjedhë veten e tij, edhe një mandat si deputet. Të ketë një vend në listën e nesërme të PD. Rrethanat i thonë që ai duhet të largohet që atje. Ka tagër të dyshimtë politik", tha ndër të tjera Vangjeli në TPZ. 

 

Më të lexuarat