BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Në qeli për abuzim me tendera, Klodiana Lala zbulon deri në sa vite burg rrezikon Vangjush Dako

Në qeli për abuzim me tendera, Klodiana Lala zbulon deri në sa

Arrestimi i ish-kreut të bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, është ngjarja e javës dhe jo vetëm.

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje të reja mbi ngjarjen, ndërsa ka deklaruar se para arrestimit zoti Dako ka takuar persona me të cilët kishte bashkëpunuar në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Lala ka deklaruar se ish-kreu i bashkisë Durrës rrezikon deri në 7 vite burg, por se situata e tij mund te rëndohet për sa kohë SPAK ka vullnetin të zgjerojë hetimeve.

Ajo shtoi se arrestimi i Dakos ishte një mesazh si dhe ka vënë në vështirësi politikën, pasi janë të pasigurt për atë që mund të ndodhë pas prangosjes së krahut të djathtë të kryeministrit Edi Rama.

Lala ka treguar edhe se si ish-kryebashkiku i Durrësit përfundoi në një qeli me Alqi Bllakon në burgun e Durrësit.

Pjesë nga diskutimi në studio:

Nisida Tufa: Mund të ketë zgjerim të hetimit?

Klodiana Lala: Ka hetim pasuror. Ka të tjera çështje nën hetim, nëse ka vullnet mendoj që SPAK duhet të mbështetet.

Nisida Tufa: Cilësohet Dako një nga peshqit e mëdhenj?

Klodiana Lala: Për mua po. Mendoj që ai është një kampion. Është përzgjedhur si kampion sepse deri tani nuk ishte prekur, shihej si kampion i pandëshkushmërisë. Është personazh arrestimi i të cilit ka stepur edhe politikën duke menduar çdo të ndodhë me ne kur ka shkuar pas hekurave krahu i djathtë i kryeministrit.
Kryeministri minimalisht i detyrohet votuesve një falje për të mos shkuar më tej.
Ka deklaruar: Me siguri diçka ka ndodhur, edhe kur e sheh si mund të përdoret forca e pushtetit të drejtësisë për të bërë edhe gjëra që nuk shkojnë, duket i pakënaqur me SPAK.

Nisida Tufa: Sa vite burg rrezikon Dako?

Klodiana Lala: Me akuzat deri tani rrezikon deri në 7 vite burg. Por nëse do ketë mbështetje, SPAK mund ta shtrij edhe më tej hetimin. Ka plot prova e fakte që mund të rëndojnë ndjeshëm situatën e ish kreut të bashkisë së Durrësit.