BREAKING NEWS

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë viktimat e tij”, Frrok Çupi zbulon skenarin e presidentit: Çfarë pritet më 2 mars

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë
x

Politike

“Ne vetëm 4 vite”, Braçe mban premtimin, publikon videon e një tjetër investimi me përmasa të mëdha

“Ne vetëm 4 vite”, Braçe mban premtimin, publikon

Zv/ kryeministri Erjon Braçe ka publikuar një video nga punimet që po bëhen në zonën e Grabianit në Lushnje, ku ai është zgjedhur deputet. Braçe thotë se modernizimi i kësaj zone po vijon.

"Po bejme unaza e kodres, do e nxjerrim menjehere Grabianin ne Divjake; Granian-Dushk Can-Germenj-Divjake per 15 minuta! Ne vetem 4 vite, Grabianin e kemi lidhur me zonen bujqesore te Gradishte-Mertish, me Çermen dhe Luahnjen, tani direkt edhe me Divjaken, pse jo edhe me linje urbani publik.

Nderkohe, po urbanizojme edhe lagjen hyrese te Grabianit; Kanalizime te ujrave te zeza e te bardha, trotuare, ndricim dhe uje te pishem. Sic e shihni jemi ne pune ne unaze" shkruan Braçe.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on