BREAKING NEWS

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë nis furtunën në gjyqësor dhe lëshon paralajmërimin: Hetim ndaj 18 magjistratëve në të gjithë vendin, lirime para kohe dhe zvarritje dosjesh

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë nis furtunën në
x
BREAKING NEWS

“Pse zgjohet Luli pas një vrasjeje?”/ Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ për ekzekutimin e themeluesit të PD-së: Krim i madh! Ne na plasën në qeli, Berishën e morën me...

“Pse zgjohet Luli pas një vrasjeje?”/ Frrok Çupi nxjerr
x
BREAKING NEWS

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re, tentativa në prapaskenë për të vonuar plotësimin e Kushtetueses dhe shkarkimin e presidentit

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re,
x
BREAKING NEWS

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do qëndrojnë në Shqipëri edhe pas “Defender”-it për të stërvitur ushtrinë shqiptare

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do
x
BREAKING NEWS

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i shqetësuar nga lëvizjet e ndërkombëtarëve dhe surprizat e shtatorit

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i
x
BREAKING NEWS

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja kush rrezikon largimin dhe ndryshimi i strukturës së ministrive

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja
x
BREAKING NEWS

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin që do të fundosë SHBA: Kjo parti shumë shpejt do të zhduket...

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin
x
BREAKING NEWS

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve në vend rritet shpejt, ministria zbardh shifrat më të fundit

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve
x

Politike

Në zgjedhjet e ardhshme priten surpriza të mëdha! Paralajmërimi i fortë i Spartak Ngjelës: Nuk do të marr pjesë nëse ndodh kjo gjë në 25 prill

Në zgjedhjet e ardhshme priten surpriza të mëdha!

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në Shqipëri, ku shtoi se në vendin tonë nuk ka zgjedhje të lira.

“Pse lodheni kot! Nuk ka mundësi që të ketë drejtësi shoqërore në Shqipëri. Nuk ka zgjedhje të lira. Më tregoni që nga ’92-i dhe është turp. Kush ka qenë zgjedhje e lirë?-Asnjë. Atëherë pse nuk ka zgjedhje të lira?-Sepse nuk ka Komision Qendror. Kush e kontrollon këtë Komision?-Gjithë partitë e mëdha. Ata nxjerrin komisionerët, ata nxjerrin të gjithë. Çdo na sillte neve si përparësi, votimi i emigracionit? Votën e pakontrolluar. Demokraci do të thotë pluralizëm, jo unifikim. Ata nuk janë të sigurt për votën. PD dhe PS i ndajnë gjysmë për gjysmë votat e partive të vogla. E kuptoni ku është thembra e Akilit? Nuk kemi zgjedhje të lira.

A do vijnë? -Pa pushtet gjyqësor të pavarur nuk mund të ketë zgjedhje të lira. Në qoftë se ata që kanë marrë përsipër ta bëjnë këtë, na garanton zgjedhjet e lira.

Alban Dudushi: Pavarësisht nga kjo panoramë e zymtë e zgjedhjeve që bëre, ti vetë do të marrësh pjesë duke u kandiduar apo nuk do të marrësh pjesë?

Spartak Ngjela: Ky është një ekuacion i cili nuk zgjidhet dot tani. Prioriteti është që të marr pjesë, po po është kështu siç ju tregova, nuk marr pjesë.

Më të lexuarat