Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Negociatat me Greqinë, Bushati letër Presidentit Meta

Postuar: 14/02/2018 - 15:58

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka kërkuar sot zyrtarisht nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, për të marrë plotfuqinë për të nisur negociatat me Greqinë.

Mësohet se kërkesa është bërë për nisjen e negociatave për kufirin detar Shqipëri-Greqi.

Në kërkesën e dorëzuar në Presidencë mungojnë emrat e anëtarëve që do jenë në grupin e negocimit me Greqinë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 23

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 21:41

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur për përplasjen në ish-Bllok.

Berisha tha se Ervin Mata është njeriu i Saimir Tahirit.

Postuar: 22/10/2018 - 21:35

Në pranga të policisë ditën e djeshme ra dhe ish deputeti socialist Arben Ndoka.

Postuar: 22/10/2018 - 21:32

Nga studioja e “Open” Sali Berisha deklaroi se dy nga kriminelët e arrestuar ditën e

Postuar: 22/10/2018 - 21:28

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpjeguar se pse ka heshtur për ngjarjen në ish-Bllok.

Postuar: 22/10/2018 - 21:23

Avokati Spartak Ngjela, tha se Turqia, Greqia dhe Serbia janë hedhur në luftë kundër Shqipërisë.

Postuar: 22/10/2018 - 21:18

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në ‘Open’ tha se në aksionin e policisë së një

Postuar: 22/10/2018 - 20:29

Pas tensioneve dhe shkëputjes  nga politika, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka vendo