BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Politike

Negociatat mes mazhorancës dhe opozitës për presidentin e ri/ Ironizon Sali Berisha nga Durrësi: Shembulli tipik i marrëdhënieve “Rama-Alibasha”! Për kreun e PS, SPAK është bërë më e frikshme se...

Negociatat mes mazhorancës dhe opozitës për presidentin e ri/

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë takimi me demokratët në Durrës ka ironizuar negociatat për Presidentin e ri, që po zhvillohen mes mazhorancës dhe opozitës. Sipas Berishës, nëse lëvizja e tij nuk do të kishte nisur, atëherë do të ishin vegël në duart e qeverisë.

Ai mori si shembull tipik, marrëdhënien mes qeverisë dhe asaj pjese të opozitës që mbështetet nga Alibeaj, duke e quajtur marrëdhënia “Rama – Alibasha”.

“Unë jam dëshmitar i trysnive të pandershme që ushtruan mbi ju nga institucionet e një shteti që nuk njeh parim dhe ligj. Jam dëshmitar i shantazheve dhe presioneve edhe të një klientele private që është shndërruar në segmente të mafieve shtetërore. Edhe presioneve që bëri mafia e Soros. Të gjitha këto nuk na penguan ne.

Kjo lëvizje është e pandalshme, nuk ndalet. Isha shprehur se ky revolucion nuk ndalet më. Sot ja ku jemi opozitë e vërtetë e Shqipërisë. Do të ishim në rast se nuk do ngriheshim, një lolo, nje vegël në duart e një qeverie. Shembujt tipike po e shihni këto ditë në marrëdhëniet Rama alibasha. Por në rast se ne arritëm sot në këtë stat, mbi 40 mijë anëtare të PD të vendosur për të rikthyer në parti vlerat më të mira, si arritëm ne këtë dhe pse e arritëm. Të gjithë ne po rrokulliseshim pas disfatës që pësuam në 25 prill”, tha Berisha.

Ish-kryeministri tha gjithashtu se për Edi Ramën SPAK është bërë më e frikshme se Komiteti Qendror.

“Ne arritëm sepse secili prej jush mori një vendim. Ndal, nuk ecet më kështu. Nuk mund të pranojmë më këtë gjendje. Mjaft është mjaft. Duhet të rikthehemi dhe kjo ndodhi. Sot ja ku kemi, të vërtetë, të shumtë, të fuqishëm, të qartë. Në një kohë të shkurtër estabilishmenti po dridhet. E keni konstatuar ju vetë. Disa herë më shumë se në diktaturë çdo ditë është bërë për PS dhe kreun e saj prokuroria speciale është bërë më i frikshëm se Komitetit Qendror”, u shpreh Berisha.

 

Më të lexuarat