BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Politike

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës flet për shembjet e banesave te 5 Maji: Çfarë do të ndodhë me personat që kanë ndërtuar pa leje

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës flet për shembjet e

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, në një lidhje Skype në emisionin Zona Zero tregoi versionin e tij për tensionet e sotme tek “5 Maji” pas shembjeve të disa shtëpive.

Mazniku tha se banorët për këtë proces janë lajmëruar 1 muaj përpara dhe është lënë kohë për ankesat. Ai gjithashtu tregoi se të gjithë banorët e shpronësuar do të përfitojnë metër për metër sipërfaqen që kanë.

“Është bërë lajmërimi për procesin dhe për volumet që do përfitojnë nga procesi i shpronësimit. Janë bërë disa ankime, ka pasur të drejta dhe të padrejta.

Iu la një muaj kohë për ankim. Sipërfaqja që do të marrin, është me hipotekë në sipërfaqet e reja.

 I hapim rrugë kështu vijimit të ndërtesave që përveç se do përfitojnë edhe banorët e dëmtuar nga tërmeti por do përfitojnë dhe vetë këta banorë.  Banorët përfitojnë metër për metër sipërfaqen që kanë,” tha Mazniku.

Po ata që kanë ndërtuar pa leje?

“Pjesa më e madhe janë ndërtuar pa leje, por janë legalizuar dhe kështu do marrin sipërfaqen që kanë. Disa afër lumit, nuk janë legalizuar dot se janë shumë afër lumit. Ata do shpronësohen se aty do ndërtohet ndonjë park a diçka dhe pastaj do marrin një pronë komplet të ligjshme,” u shpreh nënkryetari i Bashkisë.

 

Më të lexuarat