Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Politike

Nënkryetari i LDK del me deklaratë të fortë: Java e ardhshme vendimtare për Qeverinë e Kosovës, priten zhvillime nga Dhomat e Specializuara

Nënkryetari i LDK del me deklaratë të fortë: Java e ardhshme

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka deklaruar se java e ardhshme do të jetë vendimtare për Qeverinë e Kosovës.

Haziri tha se java e ardhshme pritet të jetë e rëndësishme dhe vendimtare, pasi priten zhvillime nga Dhomat e Specializuara.

“Priten zhvillime të rëndësishme nga Dhomat e Specializuara”, ka deklaruar Haziri ndër tjerash në Kanal 10.

Tutje ai s’e përjashtoi mundësinë që të ketë rikonfigurim të qeverisë, por parashikoi se edhe nëse koalicionit s’i bashkohet PDK-ja, Qeveria do të mbetet.