BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Politike

Nënkryetarja e PDK-së i bën kërkesën e fortë Albin Kurtit: Nuk është si Big Brother ktu...

Nënkryetarja e PDK-së i bën kërkesën e fortë Albin

Nënkryetarja e PDK-së, Vllora Çitaku, i ka bërë thirrje kryeministrit, Albin Kurti që të udhëtojë në SHBA për t’u takuar me zyrtarët amerikanë.

Çitaku ka thënë se pala kosovare duhet ta ketë parasysh që bashkëbiseduesi kryesor nuk është Beogradi, por Brukseli e Uashingtoni

“Unë e di që ky proces nuk është si Big Brother. E di që ky proces kërkon pak diskrecion. Kryeministri këtu e ka mirëkuptimin tonë. Pala kosovare duhet ta ketë të qartë se bashkëbisedues parësor nuk e kemi Beogradin, por e kemi Brukselin dhe Uashingtonin. Kurti urgjentisht duhet të udhëtoj në Uashington dhe të takohet me zyrtaret e lartë të administratës Biden”, ka thënë ajo.

Tutje, Çitaku ka thënë se dialogu nuk do të ketë sukses pa përfshirjen direkte të SHBA-ve, duke shtuarse raportet ekonomike e tregtare do të jenë pengëi mosmarrëveshjes politike.

“Raportet ekonomike tregtare, shkëmbimet kulturore arsimore do të jenë pengë i mosmarrëveshjeve politike. Besoj se duhet të përqendrohemi aty. Koha nuk punon për ne, andaj ne duhet qe të kërkojmë përfshirjen e drejtpërdrejtë të ShBA-së. Mua më vije mirë që në javën tjetër në vizitë do të jenë Eskobar e Lajçak”.

Më të lexuarat