Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nesër diskutimi i fundit për draftin e reformës në drejtësi, mblidhet Komisioni i Posaçëm, e pranishme dhe opozita

  Nesër diskutimi i fundit për draftin e reformës në drejtësi, mblidhet Komisioni i Posaçëm, e pranishme dhe opozita

Postuar: 14/01/2016 - 14:00

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi do të mblidhet nëser në orën 11:00 për të marrë në dorëzim draftin e përgatitur nga ekspertët.

Ekspertët do të njihen me draftin në mbledhje dhe pastaj ai do t'i dorëzohet Komisionit të Venecias.

Ndërkohë, në mbledhjen e nesërme të Komisionit të Posaçëm do të jenë të pranishëm edhe anëtarët e opozitës, edhe pse ata braktisën tryezën e diskutimeve me pretendimin se nuk u zbatuan rekomandimet e Venecias. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:55

Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela.

Postuar: 19/07/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e instituci

Postuar: 19/07/2019 - 23:26

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush

Postuar: 19/07/2019 - 22:58

Avokati Spartak Ngjela tha se Sali Berisha duhet të ndërrojë lidershipin e Partisë Demokratike pa

Postuar: 19/07/2019 - 22:51

Deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar për miratimet e dy ligjeve në kuvend për Reformën në

Postuar: 19/07/2019 - 22:00

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në sheshin e qytetit

Postuar: 19/07/2019 - 21:50

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës Voltana Ademi thotë se padia e bërë nga Shoqata e Bashkive në G