Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nesër Merkel vjen në Tiranë, Kryeministria publikon axhendën e vizitës, ja detajet e plota

Nesër Merkel vjen në Tiranë, Kryeministria publikon axhendën e vizitës, ja detajet e plota

Postuar: 07/07/2015 - 14:06

Kryeministria ka dhënë detaje për axhendën e vizitës së kancelares Merkel, e cila nesër më 8 korrik do të jetë në Tiranë, ku do të marrë pjesë në një Konferencë Ekonomike.
 
1- Vizita në selinë e Qeverisë Shqiptare e Kancelares së Republikës Federale të Gjermanisë Angela Merkel  
 
  14.15 nis Ceremonia Zyrtare e Mirëseardhjes
 
15.40 - 16.10 Konferenca e përbashkët për Shtyp
 
   17.00 - 18.00 Kryeministri i Shqipërisë Rama dhe Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë Merkel i drejtohen me fjalime Konferencës Ekonomike.
 
2- Konferenca Ekonomike Gjermano- Shqiptare
 
  12.00 - 13.45 zhvillohen dy panele në Konferencën Ekonomike Gjermano –Shqiptare që do të mbahet në ambientet e Tirana Business Park.
 
15.00 - 18.00 Nis sërish Konferenca Ekonomike Gjermano-Shqiptare
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 11:33

Pas debateve të shumta në lidhje me përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës  Kushtetuese, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Edi Rama.

Postuar: 15/11/2019 - 11:20

Deputeti demokrat Korab Lita me një gjuhë të ashpër ka hedhur një lumë kritikash për të gjitha kl

Postuar: 15/11/2019 - 11:09

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis gjatë Samitit të Selanikut, ka folur për marrëdhëniet

Postuar: 15/11/2019 - 11:07

Deputeti Lefter Maliqi e ka quajtur në shkelje të Kushtetutës lëvizjen e radhës që ka bërë mazhor

Postuar: 15/11/2019 - 10:53

Në fjalën e tij për gazetarët, presidenti Ilir Meta është shprehur se Kushtetuta është e paluajts

Postuar: 15/11/2019 - 10:47

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, hodhi poshtë qëndrimin e Ilir Metës se Kushte

Postuar: 15/11/2019 - 10:38

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca i pranishëm në në konferencën për menaxhimin e pasurive të sekues