BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“Nëse do të çmendesh sot, mjafton të shohësh...”, rrëfehet Grida Duma: Djalin s’e lë të më shohë në TV

“Nëse do të çmendesh sot, mjafton të

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma është shprehur se nuk preferon që ta shohë veten në intervista apo që të lexojë çdo lajm që shkruhet për të. E ftuar në “RTSH”, Duma tha se nuk e lejon as djalin e saj që ta shohë dhe ndërron kanalin televiziv kur sheh se ai po e ndjek në ekran. Referuar komenteve për pamjen e jashtme, Duma tha se nuk ka asgjë të tepruar tek ajo. Deputetja shtoi se veshja sipas saj, është një element shumë i fortë në politikë.

Pjesë nga biseda:

Pyetje: Si ia dilni vetëm në gjithë këto situata, lajme që shkruhen?

Grida Duma: Nëse ka nga ato që janë të padëshirueshme e jo të vërteta, kam edhe unë ato mbrojtësit e mi që nuk më lënë që t’i lexoj. Nëse do të çmendesh në ditët e sotme, shiko, ulu dhe shiko se çfarë kanë shkruar për ty. Unë nuk preferoj ta shoh veten në intervista, kur im bir e çon televiziorin diku ku jam unë, i them hiqe. Në rast se shkruajnë për veshjen, unë di që nuk kam asgjë të tepruar, por jam e kuruar. E konsideroj veshjen diçka shumë të fortë në politikë.

 

Më të lexuarat