BREAKING NEWS

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep përgjigjen e prerë gazetarit

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep
x

Politike

“Nëse e ka pasur një akt për grusht shteti nuk ka qenë Berisha, as Basha dhe as Meta”/ Gazetari i njohur habit me atë çfarë thotë, tregon kush qëndron pas kaosit në Rinas

“Nëse e ka pasur një akt për grusht shteti nuk ka

Gazetari Enkel Demi ka folur për çështjen e kontrollorëve, kaosit në Rinas , duke u ndalur edhe tek nxjerrja e ushtrisë.

“Ai dje ka nxituar të vendosë ushtrinë sepse i intereson që ne të jetojmë në këtë atmosferë në 25 prill. Çështja e prokurorëve zgjidhet,  mjafton të ulemi në tavolinë. Por nuk është kjo dëshira sepse dëshira është të kemi ushtrinë në rrugë dhe policinë.

Nëse dje ka pasur një akt për grusht shteti nuk ka qenë Sali Berisha as Lulzim Basha as Ilir Meta, këta kanë çelësat e kashtës në dorë. Është pikërisht qeveria që i ka të gjitha, ka pushtetin lokal, qendror, gjykatat ka edhe prokurorinë”, u shpreh gazetari në “Abc-ja e mëngjesit”.