Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Nëse jeni gati mund të hipni në bord", ministri i Jashtëm grek apel të fortë Shqipërisë

Postuar: 16/05/2019 - 17:28

Ministri i Jashtëm i Greqisë Jorgos Katrugalos ka folur për integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.

Në një intervistë, Katrugalos thotë se nëse Shqipëria do të jetë gati, mund të hipë në bord, por s'ka dyshim për Maqedoninë e Veriut.

"Në qershor është e mundur që BE-ja do të shpallë një vendim lidhur me pranimin e Shqipërisë, edhe pse diplomatët thonë se presin drita jeshile për negociatat janë vetëm për Maqedoninë e Veriut", tha ai.

Ministri i Jashtëm i Greqisë Jorgos Katrougalos tha gjithashtu se dëshiron që Brukseli të mbajë derën e hapur për Turqinë për t'u bashkuar me bllokun.Ai tha se ai ende beson se e ardhmja e Turqisë është në Bashkimin Evropia.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 13:34

Kryeministri Edi Rama, vijon ende luftën me artistët për Teatrin e ri Kombëtar. Në një reagim në Facebook, Rama ka publikuar një mendim të Genc Fugës për një teatër të ri.

Postuar: 25/08/2019 - 13:30

Benefitet që u ofron ligji duket se shfrytëzohen mjaft mirë nga pushtetarët shqiptarë.

Postuar: 25/08/2019 - 13:10

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, më anë të një postimi në Facebook ka propozuar një zgjid

Postuar: 25/08/2019 - 12:30

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi tregoi dje sesi ish-kryeministri Sali

Postuar: 25/08/2019 - 12:22

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama, sipas të cilit nuk ka bër

Postuar: 25/08/2019 - 11:30

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë pretendimet e Presidentit

Postuar: 25/08/2019 - 10:47

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka shpërndarë sot një video në rrjetin social Facebook ku shpreh