BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Nëse vdes kryetari si regjistrohet partia? Analisti i njohur reagon mbi vendimin e Celibashit për PD-në

Nëse vdes kryetari si regjistrohet partia? Analisti i njohur reagon mbi

Analisti Alban Daci, komentoi situatën në PD, e cila ende nuk është regjistruar në zgjedhjet e 14 majit.

Vendimin e Ilirjan Celibashit, Daci e konsideroi absurd ndërsa solli dhe një shembull duke thënë se si do të procedohej në regjistrimin e një partie nëse kryetari saj vdes 24 orë para se partia të regjistrohet. Këtë e tha në një intervistë për Euronews Albania, ndërsa shtoi se nuk ka asnjë dyshim që PD do të regjistrohet në zgjedhje.

“Kriza në PD nisi si krizë personale, përfundoi në krizë politike dhe aktualisht që po flasim jemi në një diskurs të mirëfilltë politikë.

Po në rast se 24 orë para se të regjistrohet një parti politike kryetari i saj vdes në një aksident tragjik, si do të procedohej me regjistrimin e kësaj partie politike. PD sipas regjistrit, Basha e ka deleguar kompetencën e tij përderisa ka dhënë një dorëheqje.

Të gjithë presidentët e vendeve demokratike nuk parashikojnë zgjedhje. KQZ nuk ka asnjë lloj kompetence që të interpretojë vendimet e gjykatës. Vendimet e Gjykatës janë detyrimisht të zbatueshme. Unë nuk kam asnjë lloj dyshimi që PD do të regjistrohet në zgjedhje.  Ajo që ne na shqetëson është se sa do të jetë në gjendje PD-ja të rigjejë kauzat politike të saj.”- tha ai.

 

Më të lexuarat