BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

“Nëse vjen Berisha, PD do të pezullohet nga PPE”/ Ish-kryeministri sfidon deputetin gjerman: Keqardhje, nuk ka ‘goditur’! E ftoj të...

“Nëse vjen Berisha, PD do të pezullohet nga PPE”/

Ish-kryeministri Sali Berisha e quajti sot një zgjedhje jo fort të goditur deklaratën që bëri dje deputeti gjerman Gunther Krichbaum.

Deputeti gjerman tha se nëse Berisha vjen sërish në krye të Partisë Demokratike atëherë kjo parti duhet të pezullohet nga PPE,  e për këtë ish-kryeministri i bën thirrje që të kontrollojë në arkivat e shtetit të tij për të gjetur qoftë një fakt të vetëm që  ka të bëjë me shpalljen ‘non grata’.

Berisha u shpreh po ashtu se deputeti gjerman është bazuar te një vendim që ka dalë nga Soros dhe Rama.

“Komenti im është keqardhje, që një deputet i Bundestagut i lejon vetes mendon se mund të ndërhyjë te një proces i lirë te një parti simotër, aq më tepër kur e bën këtë bazuar te një vendim të faktuar tashmë universalisht se është marrë nga Soros dhe Rama. Nuk e quaj zgjedhje të goditur por e ftoj që të marrë një hetim në të gjitha arkivat e shtetit të tij dhe po gjeti dokument të vetëm për të faktuar atë shpifje do ta vlerësoja.”, u shpreh Berisha.

Më të lexuarat