BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

Nesër betimi i ministrave/ Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD: Kukulla që mandatin nuk ia dhanë shqiptarët. Ja pse Basha e përjashtoi Sali Berishën

Nesër betimi i ministrave/ Anëtari i Këshillit Kombëtar

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Blendi Sulaj ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Ai thotë se ministrat e qeverisë Rama, të cilët do të betohen ditën e nesërme nuk janë gjë tjetër veçse kukulla, që mandatin nuk ja kanë dhënë shqiptarët.

Postimi

Neser ne Parlament Edi Rama dhe ministrat e tij kukulla betohen per mandatin e trete. Mandat qe nuk ja dhane shqiptaret, por lumi i parave te pista dhe te korrupsionit. Ne nje kohe qe shqiptaret largohen dhe Shqiperia nuk eshte vend i preferuar as i bangladeshasve, kjo legjislature nis me vemendjen mediatike te stisur,drejt opozites . Kur ne fakt i gjithe debati duhej te ngrihej tek masakra zgjedhore dhe makjazhi i programit qe prezanton neser Rama.

Megjithate, njeriu i cili pati merzitjen e madhe  nga vendimi i te premtes ishe po ky mjeran (Edi Rama) qe mendonte se PD do te shkonte ne nje kurs perplasjesh me DASH dhe se me pas do te izolohej per nje kohe te gjate. Por endrrat e Rames i prishi vendimi i Lulzim Bashes. Nje vendim ekstremisht i veshtire per te gjithe ne demokratet por ne mendimin tim, nje vendim i drejte, kur te duhet te vendosesh per  interesat   E PD dhe Demokrateve.

Momente te tilla historia e partive te djatha ka pare ne te gjithe Europen dhe ne secilin rast, kryetaret e tyre kane vene gjithmone te parin interesin e Partise, gje te cilen e beri edhe Lulzim Basha. Lulzim Basha vuri perpara cdo gjeje interesin e PD dhe ardhjen e saj ne pushtet, per t’i sherbyer qytetareve shqiptare.

Sot me shume se kurre debatin publik, nuk duhet qe NE me naivitet apo me deshire te madhe per pak protagonizem, kurresesi ta drejtojme drejt asaj qe ndodh brenda PD. E kjo eshte edhe arsyesja e heshtjes sone te madhe. Si drita e diellit eshte e qarte se sot problemi nuk eshte aspak PD dhe ajo se cfare ndodh brenda nesh, por problemi eshte Edi Rama dhe vetem Edi Rama e Ps te cilet, cdo dite e me shume po varferojne dhe shkaterrojne jeten e shqiptareve.