BREAKING NEWS

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë Shqipërisë, anija cisternë dhe shoqëruesi i saj misterioz po i drejtohen...

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë
x
BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x

Politike

“Nesër do jetë një ditë e re”/ Protesta para Kryeministrisë, reagon Manjani dhe bën paralajmërimin e fortë: Sot bie...

“Nesër do jetë një ditë e re”/ Protesta para

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale për protestën që do të mbahet pasditen e sotme para Kryeministrisë.

“Protesta e sotme nuk është e jashtëzakonshme, por thjesht fillimi i një zakoni të mirë demokratik. Ndaj ajo nuk është e fundit, por fillimi i protestave të tjera.

Qytetaria reagon, proteston, qoftë edhe me ftesë të partive politike. Partitë për këtë punë janë. Edhe kur protestonte populli me thirrjen e Ramës kështu ishte.

Sot nuk ka zgjidhje magjike, por është magji të reagimit demokratik. Populli që s'proteston sundohet,nuk qeveriset.

Sot nuk bie Rama, por bie tangërllëku bajat i tij që mendon të vdesë i qelbur në pushtet.

Sot nuk vendoset kush është më i mirë ndër të këqinjtë, por fillohet ndarja nga e keqja me të cilën bashkjetojmë nën shprehjen e Mehdi Malkajt "çmë duhet mua".

Protesta është jeta e demokracisë.

Nesër do jetë një dite e re, padyshim do jetë një protestë e re. Por, protestën e sotme mos e lër për nesër!”, shkruan Manjani.

Më të lexuarat