Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nesër do të bllokojnë 5 akse kryesore në vend, ministrja e Ramës tregon synimin e vërtetë që ka Basha dhe Kryemadhi

Postuar: 24/04/2019 - 21:54

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 orë. Protestat do të nisin në orën 18:00 të ditës së nesërme dhe do të bllokohen 5 akse kryesore, në 5 qarqe të vendit. Ndërkohë të rinjtë e FRPD-së do të protestojë  simbolikisht paradite para Kuvendit, aty ku do të zhvillohet seanca plenare e radhës.

Këtë lëvizje, ministrja Elisa Spiropali e shikon si përpjekje të opozitës për të destabilizuar Shqipërinë.

Spiropali tha:

“Është pjesë e përpjekjes të opozitës për të sjellë destabilitet, për ta çuar Shqipërinë shumë mbrapa.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod