BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x
BREAKING NEWS

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare në shtator: Grupi i Berishës do të konsiderohet ‘armatë terroriste’, nuk mund të ketë qeveri teknike për hallet e Metës

Çupi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x
BREAKING NEWS

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon Gledis Nanon dhe bën deklaratën e fortë: Do depërtohen, nuk mund të kenë kurrë...

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon
x
BREAKING NEWS

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për ‘Spiunazh’, ja çfarë u gjet gjatë kontrollit nga FBI (Dokumenti)

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për
x

Politike

Lorenc Vangjeli tregon dy emrat e politikanëve të njohur të PD-së që Berisha iu ka ndaluar të shkojnë në protestë: Ata po rrezikojnë shumë. Ja pse nuk duhet të shkojnë...

Lorenc Vangjeli tregon dy emrat e politikanëve të njohur të

Analisti Lorenc Vangjeli e ka cilësuar protestën e thirrur nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha “protestë private”. I ftuar në studion e Abc Live, Vangjeli pohon se Berisha mendon për interesat e tij vetjake dhe jo për problemet reale të qytetarëve.

Analisti thekson se pjesëmarrja e ish kreut të PD-së Lulzim Basha dhe e kryetarit të grupit parlamentar të PD-së Alibeaj në protestë do të ishte e rrezikshme për ta.

Vangjeli nuk përjashton përdorimin e dhunës nga protestuesit.

“Kjo është protestë private e Berishës. Po tentohet të bëhen bashkë hallet reale të qytetarit shqiptar me hallet personale të Berishës. Në mënyrë të përsëritur është treguar se Berisha nuk është zgjidhësi i halleve të shqiptarëve, ai është një hall për tu zgjidhur për shqiptarët. Qytetarët kanë arsye për të qenë në bulevard, por arsyet e tyre janë të ndryshme nga ato që ka Berisha. Çfarë do të ndodhte nëse shkonte Basha në protestë, apo Alibeaj. Berisha tha se nuk ua këshillon. Kjo do të thotë që ata rrezikojnë shumë. Ne kemi një grup parlamentar pa parti dhe një parti që nuk kontrollon grupin parlamentar”, tha Vangjeli.

Më të lexuarat