Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngërçi në KQZ, Celibashi: Duhet reflektim, të ulen për negociata

 Ngërçi në KQZ, Celibashi: Duhet reflektim, të ulen për negociata

Postuar: 18/04/2013 - 20:16

Ngërci i krijuar në institucionin e administrimit zgjedhor nuk është lënë pas dhe nga ish-kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, i cili e konsideron të paprecedente këtë situatë. Në mënyrë të drejtëpërdrejtë, Celibashi propozon nisjen e negociatave mes palëve për të zgjidhur këtë situatë kaotike.

Ilirjan Celibashi e cilëson si të nevijshme që mazhoranca dhe opozita të ulen në tavolinë dhe të rikonsiderojnë në mënyrë transparente përbërjen e KQZ-së.

Duke qëndruar në të njëtën linjë, Celibashi shprehet se ekziston vullneti i opozitës për të tejkaluar ngërçin, por është mazhoranca ajo që nuk ofron bashkëpunim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj