BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x
BREAKING NEWS

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë, dërgon trupa ushtarake në Kosovë

Pas trazirave në Veri, Turqia i jep goditjen e fortë Serbisë,
x

Politike

"Nga maji ta heqim këtë detyrim"/ Mirela Kumbaro reagon pas përfundimit të mbledhjes dhe jep lajmin e mirë: Sot qeveria mori një vendim...

"Nga maji ta heqim këtë detyrim"/ Mirela Kumbaro reagon pas

Ministrja e vendit, Mirela Kumbaro, pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë ka reaguar në lidhje me vendimin e fundit për vaksinat anti-covid, ku është shprehur se nga maji duhet ta heqim këtë detyrim.

Shqipëria duke nisur nga 1 maj do të liberalizioi vizat turistike me 8 vende të botës. Lajmi u dha nga Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro e cila theksoi se kjo do t’i hap rrugë mijëra turistëve që të vijnë në Shqipërisë.

Mes të tjerash Kumbaro shtoi se do të lehtësohet edhe mënyra e aplikimit nga shërbimet konsullore që kjo të realizohet sa më shpejtë.

“Morëm një vendim, ose rinjohëm një vendim që është marrë edhe vitin e kaluar për të liberalizuar vizat turistike me 8 vende. Për qëllime turistike u lehtësohet edhe sistemi online që ofrohet nga shërbimet konsullore. Nga nesër deri më 31 dhjetor. Do vijnë turistë nga India, Arabia, Katari, etj” tha Kumbaro.

“Po kështu u diskutua detyrimi për të treguar kartën e vaksinimit kundër Covid. Kjo kërkesë për heqjen është bërë tek Komiteti i Ekspertëve. Dhe vendimi do merret në ditët në vijim. Duke filluar nga maji të mund ta heqim si detyrim.” tha Kumbaro. 

Më të lexuarat