Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nga Marin Mema, Lorenc Vangjeli tek ish-këshilltarja e Ramës, zbulohen emrat që ministrja Shahini ka vendosur në Bordet e Universiteteve

Postuar: 15/03/2019 - 20:53

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë ka publikuar listën emërore të anëtarëve të rinj të Bordeve të Administrimit, përfaqësues të MASR, në IAL-të publike.

Kujtojmë se Anëtarët e Bordeve u shkarkuan gjatë periudhës së protestave të studentëve ku në atë kohë Kryeministri Edi Rama i bëri ata fajtorë për situatën në të cilën në arsimin e lartë.

Ajo çfarë bie në sy në këtë listë janë përfshirja e emrave të njohur për opinionin publik ku midis tyre janë këshlltarja e Kryeministrit, Odeta Barbullushi, analisti Lorenc Vangjeli, ish-deputeti i Partisë Socialiste, Namik Kopliku dhe pedagogu Oltjon Rrumbullaku. Nga ana tjetër si përfaqësues i studentëve në Universitetin Bujqësor të Tiranës është zgjedhur gazetari Marin Mema ndërsa Bujar Kapexhiu është zgjedhur  përfaqësues i studentëve në bordin e Universitetit të Arteve.

Këto ndryshime vijnë zëvendësime vijnë pak muaj pas mbylljes së protestave nga ana e studentëve dhe kthimi i tyre nëpër auditore pas “Paktit për Universitetin” i cili u propozua nga Kryeministri Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/03/2019 - 23:52

Gazetari Denis Dyrnjaja debatoi me ish-deputetët Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili në studion e “360 gradë” në RTV Ora për manipulimin e zgjedhjeve.

Pjesë nga biseda:

Postuar: 21/03/2019 - 23:45

Shkëlzen Berisha, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur për mardh

Postuar: 21/03/2019 - 23:29

Shkëlzen Berisha ka komentuar një kabllogram të ambasadorit Amerikan John Withers pas shpërthimit

Postuar: 21/03/2019 - 23:21

Shkëlzen Berisha, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi ku

Postuar: 21/03/2019 - 23:09

Shkëlzen Berisha, është pyetur nga gazetari Ylli Rakipi, lidhur me telefonatën e tij, me Mihal De

Postuar: 21/03/2019 - 23:01

Aktori Laert Vasili dhe ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi debatuan në studion e "360 Gra

Postuar: 21/03/2019 - 22:51

Të ftuar në emisionin “Open”, avokati Spartak Ngjela ka pasur një përplasje me ish-de