BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Nga qelia e burgut drejt zyrës së politikës? Deklarata e fortë e avokatit të njohur për Saimir Tahirin

Nga qelia e burgut drejt zyrës së politikës? Deklarata e

Avokati Gentjan Rumano deklaroi se nëse Gjykata e Lartë vendos pafajësi për ish-ministrin Saimir Tahiri, ai mund të kërkojë dëmshpërblim.

Rumano u shpreh se nëse Tahiri shpallet i pafajshëm, nuk ka asnjë kufizim për t’u rikthyer në jetën politike.

“Për aq kohë sa Shkalla e Parë dhe Apeli kanë vendosur rrëzimin e akuzave trafikim i lëndëve narkotike dhe grup i strukturuar kriminal, Gjykata e Lartë nuk mund ta rishikojë në themelin e çështjes por vetëm në aspektin ligjor. Sa i përket kualifikimit ndryshe për veprën penale, për sa kohë që nuk është hetuar për një vepër të tillë jemi para rastit se nuk kemi pasur një gjykim të drejtë nga gjykata. Tahiri mund të rikthehet në politikë, nuk ka asnjë kufizim nëse është i pafajshëm”, tha avokati në një intervistë për Euronews Albania.