Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngatërresa me postën, kryebashkiaku Agim Kajmaku bën lëvizjen e papritur pas denoncimit të PD-së

Postuar: 11/09/2019 - 11:04

Agim Kajmaku ka dorëzuar në polici gjurmët e gishtave. Burime nga policia konfirmojnë se Kajmaku ka shkuar pranë laboratorit shkencor, ku ka dorëzuar gjurmët e gishtave.

Prokuroria i ka dërguar letrën në banesë Kajmakut për të dorëzuar gjurmët, pasi më herët tha se posta nuk ia kishte çuar në Bashkinë e Vorës. Por Posta Shqiptare rrëzoi pretendimin e Prokurorisë së Përgjithshme dhe tha se letrën e ka çuar në zyrën e Agim Kajmakut.
 
Kryetari i Bashkisë Vorë u denoncua nga Partia Demokratike, se ka fshehur arrestimin dhe dënimin në Greqi, për para të falsfikuara.
 
Kajmaku ka përdorur emrin Jorgo Toto në Janinë dhe ende rezulton në kërkim me këtë emër.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 17:03

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur menjëherë reagimit të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Koçijançic që tha se në rast se presidentit i kalon afati për emërimin e anëtarëve të gjy

Postuar: 18/11/2019 - 16:58

Ish deputeti demokrat, Flamur Noka, mbështet vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur &ld

Postuar: 18/11/2019 - 16:54

Në daljen e saj për mediat, kryetarja e LSI-së,Monika kryemadhi ka bërë shkaktar të kësaj krize p

Postuar: 18/11/2019 - 16:51

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic ka reaguar për ngërçin në Gjykatë Kushtetuese.

Postuar: 18/11/2019 - 16:35

Vetëm pak minuta më parë presidenti Ilir Meta i dërgoi Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në

Postuar: 18/11/2019 - 16:32

Në lidhje me thirrjet dhe banderolën “Rama ik”, e cila u shpalos gjatë ndeshjes Shqip

Postuar: 18/11/2019 - 16:25

Monika Kryemadhit gjatë një konference me gazetarët është pyetur nëse do të ketë një nismë për zh