Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngërçi për Gjykatën Kushtetuese, çfarë pritet të ndodhë nesër në orën 16:00?

Postuar: 23/07/2019 - 15:30

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mblidhet nesër për verifikimin e kandidatëve për vendet vakante për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektorin e Lartë të Drejtësisë.

Mbledhja do të nisë në orën 16:00.Në procedurën e verifikimit të kandidatëve për vendet vakante për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektorin e Lartë të Drejtësisë do të jenë:
 
1.Altin Hazizaj
 
2.Anila Guri (Kristani)
 
3.Arta Vorpsi
 
4.Artur Malaj
 
5.Besnik Muçi
 
6.Dedë Kasneci
 
7.Elsa Toska
 
8.Eris Hysi
 
9.Fiona Papajorgji
 
10.Gëzim Allaraj
 
11.Ilir Mustafaj
 
12.Mimoza Qinami
 
13.Regleta Panajoti
 
14.Vladimir Gërmenji

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më parë, ka nisur menjëherë punën.

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.

Postuar: 24/08/2019 - 10:21

Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Erion Braçe reagon ashpër pas shkrumbimit të malit të Shëngj

Postuar: 24/08/2019 - 09:21

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se janë shkarkuar nga puna disa punonjës në zyrën e Hipotekës.

Postuar: 24/08/2019 - 09:21

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka zbritur nga Mali i Tomorrit dhe është ndalur të pushojë në

Postuar: 24/08/2019 - 09:20

Vjeshta duket se do të sjellë zhvillime të forta në skenën politike shqiptare.