BREAKING NEWS

Dy muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, sizmiologu qetëson qytetarët pas lëkundjeve të sotme

Dy muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, sizmiologu
x

Politike

Ngërçi për Gjykatën Kushtetuese, çfarë pritet të ndodhë nesër në orën 16:00?

Ngërçi për Gjykatën Kushtetuese, çfarë pritet

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mblidhet nesër për verifikimin e kandidatëve për vendet vakante për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektorin e Lartë të Drejtësisë.

Mbledhja do të nisë në orën 16:00.Në procedurën e verifikimit të kandidatëve për vendet vakante për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektorin e Lartë të Drejtësisë do të jenë:
 
1.Altin Hazizaj
 
2.Anila Guri (Kristani)
 
3.Arta Vorpsi
 
4.Artur Malaj
 
5.Besnik Muçi
 
6.Dedë Kasneci
 
7.Elsa Toska
 
8.Eris Hysi
 
9.Fiona Papajorgji
 
10.Gëzim Allaraj
 
11.Ilir Mustafaj
 
12.Mimoza Qinami
 
13.Regleta Panajoti
 
14.Vladimir Gërmenji