BREAKING NEWS

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti për shkarkimin e presidentit shkon për votim në seancë plenare, ja detajet

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti
x

Politike

Ngërçi i thellë në Kushtetuese, Meta kishte paralajmëruar konferencë të jashtëzakonshme në orën 14:00, pse u shty? Kush është ambasadori që i shkoi në zyrë?

Ngërçi i thellë në Kushtetuese, Meta kishte

Teksa kishte paralajmëruar një konferencë për mediat që u shty nga ora 13:00 në 14:00 e më tej pa një orar fiks, në zyrën e presidentit të Republikës Ilir Meta, ka mbërritur ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca. Kjo është edhe arsyeja pse Meta e ka shtyrë konferencën, dhe do të dalë të shprehet për mediat pas këtij takimi.

Sot Meta tha se për situatën e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, shumë shpejt do t'i drejtohet popullit, duke lënë të nënkuptuar një referendum, por pa specifikuar konkretisht pyetjen. 

Më të lexuarat