Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngërçi i thellë në Kushtetuese, Meta kishte paralajmëruar konferencë të jashtëzakonshme në orën 14:00, pse u shty? Kush është ambasadori që i shkoi në zyrë?

Postuar: 15/11/2019 - 15:22

Teksa kishte paralajmëruar një konferencë për mediat që u shty nga ora 13:00 në 14:00 e më tej pa një orar fiks, në zyrën e presidentit të Republikës Ilir Meta, ka mbërritur ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca. Kjo është edhe arsyeja pse Meta e ka shtyrë konferencën, dhe do të dalë të shprehet për mediat pas këtij takimi.

Sot Meta tha se për situatën e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, shumë shpejt do t'i drejtohet popullit, duke lënë të nënkuptuar një referendum, por pa specifikuar konkretisht pyetjen. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 17:01

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me banorët e Laçit është njohur me ankesat e  tyre, të cilët i kanë thënë se qeveria dhe bashkia, i kanë lënë pa strehim, pa ndihma dhe pa bonus qeraje.

Postuar: 14/12/2019 - 14:54

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas urdhër-ndalimeve në Durrës.

Postuar: 14/12/2019 - 14:01

"Një këshillë e vlefshme që duhet dëgjuar!" Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, i cili

Postuar: 14/12/2019 - 13:35

Mazhoranca pritet të shtojë masat izoluese ndaj presidentit Ilir Meta.

Postuar: 14/12/2019 - 13:25

Gjatë një inspektimi që kryeministri Edi Rama ka bërë në disa pallate të pabanueshme, ka parë dis