BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

Ngërçi për kreun e ri të shtetit, Lorenc Vangjeli tregon planin e kryeministrit: Rama në dilemë, do kalojmë në raundin e katërt me një president ...

Ngërçi për kreun e ri të shtetit, Lorenc Vangjeli tregon

Analisti Lorenc Vangjeli ka komentuar zgjedhjen e presidentit të vendit në Abc Live ku u shpreh se kryeministrit i duhet një person që nuk do të ketë mjetet e kontrollit si presidenti aktual Ilir Meta.

Edhe pse Rama e ka të qartë se çfarë kërkon nga figura e presidentit të ri, Vangjeli thotë se kryeministri nuk ka vendosur akoma se cili do të jetë personi që do plotësojë kriteret që Rama kërkon nga presidenti i ri.

“Do doja të kishim një president që do të kishte konsesusin e gjithë ekuilibrave. Do kalojmë në raundin e katërt me një president si një tjetër alter ego e Ramës. Te të gjitha ministrat shohim një pjesë të Ramës. Rama di çfarë i duhet por nuk e di si cili është ai që i duhet. Nuk i duhet një president që ka ambicie politike. I duhet dikush që thelbësisht mos ketë mjetet e kontrollit që ka pasur Meta ndaj tij, dhe vetë Rama është në dilemë”, tha Lorenc Vangjeli në Abc Live.

Më të lexuarat